Na včerejším transformačním semináři s tématem 1. čakry, která zahrnuje vztah s maminkou, v rámci sdílení zazněla věta jedné ženy: „Já si přeci lásku od maminky zasloužím!“

Slovo zasloužit si vnímám jako podmínečné, tedy zasloužit si za něco. A za co bychom si měly tedy lásku maminky zasloužit? Lásku není třeba si zasloužit, lásku máme v sobě. Miminko se rodí na tento svět jako nevinná, čistá a láskyplná bytost. Nese si své dary i úkoly, které si duše zvolila při vtělení a je třeba oddělit úkoly miminka od očekávání a emocí matky, aby si je miminko nevzalo na tento svět za své.

Vy, kdo jste sami matkami víte, že ne všechny situace v těhotenství byly podle vašich představ, to se prostě děje, ale dá se s tímto tématem pracovat i později. Proto jsme v rámci semináře v meditaci oddělily pocity (strachu, viny, smutku, lítosti, hněvu…) a očekávání, které nebyly miminka (tedy žen na semináři) a vrátily je v lásce zpět kam patří.

Proč to píšu? Znám příběhy žen, které se narodily a nebyly plánované a nesou si pocit viny. Někdy se i stává, že jim to maminka či tatínek ve své nevědomosti řeknou, a to je velké břemeno viny, které není třeba nést. Stává se pak, že s tímto zatížením se ženy nemají rády, jsou v roli oběti, připadají si, že nemají na výběr a musí odžít život v utrpení a nemohou být tvůrkyněmi svého života.

Nejvíce se to ženám promítá do vztahů. Nerozumí si s matkou, nemají se rády takové jaké jsou, chybí jim sebeúta a sebevědomí. Ve vztazích s muži se pak obětovávají na úkor sebe sama a pak jsou ne-šťastné, protože si velmi často vyberou za partnera muže-učitele, který jim svým chováním zrcadlí, jak málo si sebe váží.

Jakmile ženy pochopí, že její partnerský vztah odráží jejich vlastní nastavení, je napůl vyhráno. Přichází velké AHA a objeví se jakýsi rozcestník v jejich životě.

  1. Vydat se na cestu poznání sebe, která ale bolí, ano, čtete správně, bolí, protože se budou otevírat staré prožitky, traumata a emoce s nimi související, které je třeba vypustit z těla. Prostě si dovolit vrátit se zpět do těchto situací a odbrečet je, vyvztekat se, křičet, nadávat, dupat, vymlátit je do polštáře. Možná máte husí kůži, ale bez tohoto prožitku to nejde. Ale ta změna, když si to dovolíte, ta obrovská úleva, lehkost a radost je neskutečně krásná a dá slovy jen těžko popsat! A hlavně to děláte pro sebe, takže už se začínáme mít rády! Ve vztahu se to projeví tak, že se budete stavět do své síly a budete také myslet na sebe, což se partnerovi nemusí úplně líbit, pokud není základem vztahu čistá láska. Pokud se rozejdete, další partner už bude jiný, protože jste si zpracovaly vaše téma.
  2. Opustit partnerský vztah, ale velmi pravděpodobně se objeví nový „trenér“ a pojedete na novo.
  3. Rozhodnout se neměnit a dál trpět. No a je jen otázka času, kdy se potlačené emoce projeví jako úzkosti anebo přijde nemoc.

Tak ženy, jak to tedy máte a jak to chcete?

Chcete ve vztahu prožívat lásku?

Tak se začněte mít rády! Zvolte si 1. Z vlastní zkušenosti a dalších desítek žen vím, že to stojí za to!

Jak na to?

Tak o tom bude další seminář na téma 2. čakry a je úplně jedno, zda víte, co jsou čakry nebo tomu nevěříte. Provedu vás tématy vztah s otcem, vztahy s muži, plodnost, sebepřijetí – sebeláska, sebeúcta, sexualita a tvořivost. Více najdete zde.

Nejste typ pro práci ve skupině? Můžeme se na to mrknout individuálně. Nebojte se napsat, jsem tu pro vás na mila.hlavkova@seznam.cz

Krásné Valentýna přeji!

Míla Aine Hlávková