Již delší dobu mě cosi zevnitř volalo k sepsání tohoto blogu. Stále více si v této době uvědomuji, že každý máme zodpovědnosti za svůj život. Nemůžeme se do nekonečna vymlouvat na výchovu, rodiče, dětství či cokoliv, co nás formovalo v té době nebo na to, co se děje teď. Jsme dospělé a zodpovědné sami za sebe. Způsobem, kterým přemýšlíme, si tvoříme svou realitu. Pokud se zaměřujeme na to, co pro nás není dobré, co nefunguje a mělo by to být lepší, protože si to zasloužíme lepší, ať je to zdraví, vztah, práce, bydlení, finance, tím se to nezlepší. Vlasně se tímto přístupem utvrzujeme v tom, že je to takové na prd… Cítíme při tom emoce smutku, lítosti, vzteku, závisti, strachu, beznaděje… Jsme jako křečci v kleci, protože se točíme v kruhu svých nedostatků. Možná se v tom poznáváte… Ale co s tím? Tady si dovolím pár informací z kvantové fyziky. Myšlenka má elektrický náboj a emoce má magnetický náboj. Na základě spojení myšlenky s emocí vzniká elektromagnetické pole, které přitahuje právě to, čemu dávám pozornost. Např. Mám-li strach, že onemocním rakovinou jako babička (myšlenka=rakovina, emoce=strach) a budu tomu věnovat pozornost delší dobu, opravdu si tuto zkušenost mohu přitáhnout do svého života. Úpřímně nevěřím na genetický přenos nemocí, vnímám to jako něco, co v rodě děláme proti plánu své duše. Např. onemocnění ženských orgánů je vlastně volání naší ženskosti o pomoc. Tělo je velmi moudré a skrze nemoce nás žádá o pozornost. A teď jinak. Budeme-li se záměrně soustředit na to, za co jsme v životě vděčni, budeme prožívat radost, budeme se cítit lépe a budeme si zvyšovat vibraci. Zní to skvěle, že? Ano, je to dokonalé. Stačí si uvědomit, že MÁME VOLBU. Svým přístupem k životu jej utváříme. Stačí si udělat svou vlastní analýzu, jak to v životě máme.

Jak na to? Nalaďte se skrze dech na své srdce. Vemte si papír a napište si, za co jste v životě vděčné. Nemusí to být nic obrovského. Naopak maličkosti, kterých je spousta, má mnohem větší sílu. Pak si vemte druhý papír a napište si na něj své strachy a vše, co vás tíží. Pak si papíry porovnejte. Čeho je více? Víte, že strach se dá vyměnit za důvěru? Když si uděláte tuto sebereflexi, pak můžete začít pracovat na tom, co vás trápí a bere si vaši energii a pozornost.

V této době, kdy se vše děje velmi rychle, je třeba si opravdu hlídat své myšlenky. Proč to píšu? Protože je dobré to vědět, jak silná mysl opravdu je, když jí necháme řídit náš život. Čím více budeme naši mysl zaměstnávat čtěním zpráv o nemoci, počtech úmrtí apod., tím více budeme posilovat nemoc samotnou a strach, který se již delší dobu šíří. Nebudu se příliš rozepisovat o tomto tématu, také mu nechci vědomě dávat pozornost, ale zajímavé na tom je, že postihuje oblast srdečního centra. Já osobně to vnímám jako výzvu otevřít své srdce a komunikovat se sebou a se svými blízkými své pocity, znovu se naučit přijímat i dávat lásku bez podmínek, cítit soucit a odpouštět. Odhodit masky a jít do hloubky k sobě a hledat cestu k tomu, co vás těší, co vám přináší radost. Bude to chtít určitou dávku trpělivosti si vzpomenout nebo najít sebe, ale to je to, o co tu jde. Přijmout zodpověnost za svůj život, přestat se vnímat jako oběť toho, co se děje, neodevzdávat svou moc…přestat bojovat. Rozhodnout se vzlétnout a užívat si každého momentu ve svém životě!

Napište mi, jak vám šla analýza a budete-li chtít, provedu vás online konzultací či terapií. Podíváme se spolu na to, co byste chtěli zažívat a co vám v tom brání.

Krásný den přeje

Míla Aine Hlávková

mila.hlavkova@seznam.cz; www.milahlavkova.cz

Mrkněte na film Tajemství, kde se dozvíte, jak naše myšlenky a emoce ovlivňují náš život https://www.youtube.com/watch?v=SnnGH95INm0