Když jsem byla malá, babička mi říkávala, že žena je jako květina… Tenkrát jsem to nechápala, ale dnes už ano!

Často na svou babičku vzpomínám, trávila jsem s ní víkendy a prázdniny. Byla to žena s velkým Ž. Jemná, laskavá, pečující a přitom vnitřně silná. Nosívala sukně a šaty a korále na krku a často mi zpívala. Její přítomnost pro mne byla pohlazením a možností být sama sebou.

Žena je jako květina.

Co se stane s květinou, když ji nezaléváme? Uschne.

Co se stane s ženou, která si nedosycuje svou ženskou energii? Začne být unavená, nenaladěná a ztrácí sebe sama.

Jak můžeme my ženy dočerpávat energii? Tím, že budeme něco dělat pro sebe…

Může to být tvoření rukama, tanec, zpěv, procházky v přírodě…cokoliv, co nás baví a cítíme radost a klid. V tu chvíli jsme ponořené do sebe a nemyslíme, jsme „jen v proudu“.

Možná si říkáte, kde vzít čas na dočerpání energie a nekrást? Tak čtěte dále..

Také mě poslední dobou „svrběly ruce“ a cítila jsem, že chci, potřebuju, toužím tvořit… A tak ke mně přišel po jednom léčení nápad, který mi doslova změnil život. Byla jsem už vyčerpaná z pročišťování vztahu se svou matkou po desítky let a tak jsem dostala nápad si požadat o ženskou energii přímo od Matky Země. Tak vznikla první placenta…

První placenta: Nejprve jsem si prošla obrázky reálné placenty, abych si osvěžila pamět. Naposledy jsem placentu viděla po porodu dcery, ale to už je 12 let… Placentu jsem naplnila pohankovými slupkami a našila pupečník, který jsem spletla do copánku. Večer jsem si placentu nahřála, dala si ji do postele na oblast ledvin a šla si vyčistit zuby. Pak jsem si vlezla do postele, ledviny, které představují vztah, se začaly prohřívat a já si placentu položila na oblast první čakry. Pupečník jsem spustila z postele na zem požádala Matku Zemi o pročištění a načerpání energie. Spustil se nádherný příval zemité energie a já citila příjemné vibrace v nohách a ve své pánvi. Pak jsem usnula jako miminko. Zatímco jsem spala celou noc, placenta pracovala a já se ráno probudila plná energie, vyrovnaná, zkrátka jako znovuzrozená.

Když jsem placentu tímto způsobem používala asi týden, napadlo mě, že si tento zázrak nemám nechat jen pro sebe, že mám ušít placenty i pro ostatní ženy. Vždyť je tolik žen, co řeší vztah s matkou, nemohou otěhotnět, mají nemocné ženské orgány, problémy s menstruací, nejsou spokojené sami se sebou, trápí se ve vztazích…. Na svých seminářích a tanečních večerech moc ráda pracuji s měsíční energií úplňku, tak napadlo mě propojit šití s energií úplňku. A tak vznikly ÚPLŇKOVÉ PLACENTY. Jejich šití je rituální a posvátné. Za doprovodu indických písní a manter, doprovázené zpěvem a zvukem šicího stroje, v přítomnosti Matky Země, dokončené ručním šitím a zaplétáním pupečníku. Miluju tento posvátný čas! Při ručním šití používám náprstek po babičce… Děkuji Ti babičko!

Teď jsou placenty nově doplněné ještě sušenou levandulí a ve dvou odstínech červené.

S láskou Míla Aine Hlávková