cykličnost – Archetypy ženy

Každý měsíc v Tobě ožívají 4 archetypy žen v rámci Tvého menstruačního cyklu. Jsou-li tyto archetypy nezraněné, tedy ve své síle, můžeš využívat jejich dary ke svému každodennímu životu. Jsou-li zraněné nebo blokované poznáš tak, že Ti nejde přirozeně žít tyto archetypy. Budeš-li chtít pracovat na sobě a změnit to, ráda Ti budu průvodkyní.

Tyto archetypy jsou zároveň určitým životním obdobím ženy a zároveň součástí ročního období.

PANNA – 1. týden po skončení menstruace – archetyp ženy, která je spojována se živlem ohně. V tomto období jsi dynamická, tvořivá, hravá, důvěřivá, naivní a máš nejvíce energie.

Energii panny můžeš využít k rozjíždění nových projektů i jejich dotahování do konce. Obecně uděláš spoustu práce a to i té, kterou třeba nějakou dobu odkládáš.

Životní období ženy: Období dospívání a obdobím prvních lásek.

Roční období: Jaro – od jarní rovnodennosti do letního slunovratu.

MATKA – 2. týden – období plodných dnů – archetyp ženy, která je spojována se živlem vody. Jsi citlivá a pečující a tento týden se umíš naciťovat na ostatní naprosto přirozeně a vnímat jejich potřeby.

Období matky můžeš využít k otěhotnění a/nebo k péči o ostatní. Péče o děti a domácnost jde sama. Je to období Tvých plodných dnů a Tvé tělo má přirozeně větší chuť na milování s partnerem.

Životní období ženy: Období plodnosti, kdy ženě tzv. tikají biologické hodiny a touží se stát matkou.

Roční období: Léto – od letního slunovratu do podzimní rovnodennosti.

čarodějka

ČARODĚJKA – 3. týden, tedy týden před menstruací. Archetyp ženy, která je spojována se živlem vzduchu, je kreativní, má dobře nastavené osobní hranice – ví, co chce a co nechce. Je si vědomá své síly, má ráda své tělo a umí si život užít tak, jak to potřebuje. Je to žena bohyně.

Období čarodějky lze využít ke kreativitě, intuitivní nápady přichází sami a Ty děláš, co Tě baví. Je to také období noření se do sebe a práce se svým stínem.

Životní období ženy: Období přechodu, kdy menstruace přichází nepravidelně a snižuje se možnost otěhotnění.

Roční období: Podzim – od podzimní rovnodennosti do zimního slunovratu.

VĚDMA nebo-li STAŘENA nebo-li MOUDRÁ ŽENA V NÁS – 4. týden – období menstruace.

Archetyp ženy, která je spojována se živlem Země. Je klidná, spojená s přírodou, žije si převážně svůj vnitřní život a nepotřebuje se, na rozdíl od ostatních archetypů, obklopovat lidmi kolem sebe. Je pojena sama se sebou, se svým výšším já. Přichází k ní nápady a vize, které předává panně, aby je další měsíc zrealizovala.

Menstruace je období, kdy by sis měla dopřát alespoň první 3 dny odpočinek. Když si to dovolíš, načerpáš tím spoustu síly na další měsíc a můžeš uslyšet či uvidět vize své vědmy. Zkus to a sama uvidíš.

Životní období ženy: Období, kdy odešla poslední menstruace a svoji životní moudrost předáváme dále ostatním ženám.

Roční období: Zima – od zimního slunovratu do jarní rovnodennosti.